Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) - Wrocław

Urządzenie poprzez zastosowanie fali ultradźwiękowej rozbija złogi tłuszczu oraz cellulit. Wykorzystywane podczas zabiegu liposukcji ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. 

Tłuszcze są usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Dlatego istotne jest prawidłowe przygotowanie klienta do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Kilka dni przed należy przyjmować dziennie około 2 l płynów. To gwarantuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Taką dawkę płynów należy przyjmować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z tłuszczu i powstających w tym procesie toksyn.

W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. brzucha, ud, bioder, ramion czy też okolic kolan.
Co ważne, liposukcja ultradźwiękowa wykonywana w naszym studiu we Wrocławiu jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, bezbolesnym, nie niesie ryzyka związanego z narkozą przy tradycyjnej operacji chirurgicznej usunięcia tkanki tłuszczowej, nie pozostawia blizn na skórze, skóra pod wpływem tych promieni obkurcza się (lepszy komfort niż przy tradycyjnym inwazyjnym zabiegu) i nie ma potrzeby noszenia bandaży.

Efekty kawitacji ultradźwiękowej widoczne są już po pierwszym zabiegu: następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. 

Czas zabiegu

ok. 30 minut

Nieinwazyjny i bezbolesny zabieg

Bezpieczny zabieg

Przed zabiegiem:

Kilka dni przed i po zbiegu należy przyjmować więcej płynów
(2 - 3l wody).

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej (kawitacyjnej) wykonywany przez specjalistkę w gabinecie we Wrocławiu

Efekty liposukcji ultradźwiękowej:

Zabieg z zastosowaniem ultradźwięków, który jest dostępny w naszym studiu we Wrocławiu, pozwala uzyskać stały i w pełni zadowalający efekt (bez szpecących blizn oraz długiej rekonwalescencji jak to ma miejsce przy tradycyjnej chirurgicznej liposukcji czy nawrotu tkanki tłuszczowej w postaci „efektu jo-jo” tak jak w przypadku stosowania restrykcyjnych diet odchudzających). 

Zabieg wykonywany jest raz w tygodniu