Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) - Wrocław

Urządzenie poprzez zastosowanie fali ultradźwiękowej rozbija złogi tłuszczu oraz cellulit. Ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. 

Tłuszcze są usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Dlatego istotne jest prawidłowe przygotowanie klienta do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej. Kilka dni przed zabiegiem należy przyjmować dziennie około 2L płynów. To gwarantuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Taką dawkę płynów należy przyjmować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z tłuszczu i powstających w tym procesie toksyn.

W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. brzucha, ud, bioder, ramion czy też okolic kolan.

Co ważne zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny, nie niesie ryzyka związanego z narkozą przy tradycyjnej liposukcji chirurgicznej, nie pozostawia blizn na skórze, skóra pod wpływem tych promieni obkurcza się (lepszy komfort niż przy tradycyjnej liposukcji) i nie ma potrzeby noszenia bandaży.

Efekty kawitacji ultradźwiękowej widoczne są już po pierwszym zabiegu: następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. 

Czas zabiegu

ok. 30 minut

Nieinwazyjny i bezbolesny zabieg

Bezpieczny zabieg

Przed zabiegiem:

Kilka dni przed i po zbiegu należy przyjmować więcej płynów
(2 - 3l wody).

Efekty

Zabieg wykonywany jest raz w tygodniu