Fale radiowe do twarzy i ciała - Wrocław

Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 45-60°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do stymulacji fibroblastów, a tym samym odbudowy oraz wytwarzaniu nowego kolagenu i elastyny.

Przeprowadzany we Wrocławiu zabieg na twarz falami radiowymi pozwala uzyskać efekt zwiększonego napięcia skóry, a także poprawy jej elastyczności, gęstości oraz wymodelowaniu owalu i kolorytu. RF stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację (rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności). Ten rodzaj ciepła nazywany jest ciepłem endogennym, czyli wytwarzanym wewnątrz tkanek.

Promieniowanie wytwarzane przez fale radiowe w znacznym stopniu jest absorbowane w podskórnej tkance tłuszczowej, mięśniach, płynach ustrojowych i narządach miąższowych. Wzmożenia tempa przemiany materii, a co za tym idzie podwyższenie temp. o 1°C powoduje wzrost tempa przemiany materii o 3,6%. Wzrost temperatury wywołuje rozluźnienie mięśni.

Zastosowanie RF przyczynia się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenia problemów związanych z cellulitem oraz modelowania sylwetki. Poddając się zabiegowi na twarz z wykorzystaniem fal radiowych, można wpłynąć na minimalizację zmarszczek, zwiększenie elastyczności skóry i poprawę jej wyglądu oraz modelowanie owalu.

Czas zabiegu

około 30 minut

Bezpieczny zabieg

Nieinwazyjny i bezbolesny zabieg

Ilość zabiegów

około 6-12 zabiegów w serii

Efekty zastosowania fal radiowych na twarzy i ciele:

Fale radiowe do twarzy i ciała - Wrocław

Liftingujący zabieg wykorzystujący technologię RF, który jest wykonywany w studiu zlokalizowanym we Wrocławiu, pozwala naturalnie odmłodzić wygląd twarzy oraz wysmuklić sylwetkę bez użycia skalpela. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszej sesji. Zaleca się jednak, aby klientka poddała się serii około 6-12 zabiegów.

Fale radiowe – przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z klientem. To kluczowy etap, który pozwala zrozumieć potrzeby oraz oczekiwania klienta. Podczas tej rozmowy specjalista w naszym gabinecie we Wrocławiu przeprowadza dogłębną analizę stanu skóry i zdrowia, aby ocenić, czy fale radiowe są odpowiednim zabiegiem. W tym czasie omawiane są również szczegółowe wskazania oraz przeciwwskazania. Przeanalizowanie tych aspektów pozwala na podjęcie decyzji o wykonaniu jednej lub kilku sesji, a także na dobranie odpowiednich parametrów fal radiowych.

Przeciwwskazania do zabiegu fal radiowych

Przed przystąpieniem do zabiegu istotne jest dokładne omówienie przeciwwskazań do jego wykonania. Fale radiowe nie są zalecane dla każdego. W szczególności osoby z chorobami serca, wszczepionymi rozrusznikami, kobiet w ciąży czy pacjenci cierpiący na epilepsję powinny unikać tego rodzaju terapii. Również osoby z aktywnymi infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi czy mające problemy z układem krążenia, nie powinny korzystać z zabiegów tego typu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Co więcej, osoby z nowotworami skóry, metalowymi implantami w obszarze poddawanym terapii lub z autoimmunologicznymi schorzeniami skóry muszą skonsultować się ze specjalistą, aby ocenić, czy taki zabieg jest dla nich odpowiedni.

Możliwe działania niepożądane po zabiegu falami radiowymi

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetologicznego, fale radiowe mogą wywołać pewne działania niepożądane. Zwykle są one łagodne i krótkotrwałe, jednak warto być ich świadomym przed podjęciem decyzji o terapii. Bezpośrednio po wykonaniu usługi może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry. W rzadkich przypadkach może pojawić się obrzęk, suchość skóry lub drobne pieczenie w obszarze zabiegowym. Skóra może być wrażliwa na dotyk.