Analiza składu ciała z konsultacją

Marzysz o szczupłej, wyrzeźbionej sylwetce? Chcesz zadbać o zdrowie? Analiza składu masy ciała pozwoli Ci lepiej poznać potrzeby Twojego organizmu. Poznasz proporcje swojej tkanki mięśniowej do tłuszczowej. Zdobędziesz informacje przydatne do opracowania skutecznej diety i treningu. Może Ci w tym pomóc konsultacja ze specjalistą we Wrocławiu, który specjalizuje się w analizowaniu składu masy ciała. Przekonaj się, na czym polega ten proces i dlaczego cieszy się coraz większą popularnością.

Na czym polega analiza składu masy ciała?

W trakcie spotkania z wykwalifikowanym pracownikiem studia modelowania ciała przeprowadzane są różnego rodzaju pomiary. Powszechnie wykorzystywane są na przykład badania BIA, które opierają się na bioimpedancji elektrycznej. Każda tkanka miękka w ludzkim organizmie cechuje się innym oporem. Analiza składu ciała polega zatem na zastosowaniu elektrod i przepuszczeniu przez tkanki prądu elektrycznego o niewielkim natężeniu. Zabieg ten jest nieodczuwalny, nie ma wpływu na pracę serca i nerwów, przez co możliwe jest wykonanie go u osób o różnym stanie zdrowia. Przed jego rozpoczęciem zawsze omawia się indywidualne wskazania i przeciwwskazania. Na konsultacji można spodziewać się także pomiarów antropometrycznych, takich jak wymierzenie obwodu ciała. Wszystkie zebrane informacje służą do określenia indywidualnej charakterystyki masy badanego klienta.

Wyniki analizy składu ciała

Czego dowiesz się na konsultacji? Określana jest między innymi procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, białka, substancji mineralnych, wody w organizmie. Ponadto w wynikach uwzględnia się masę mięśni szkieletowych, BMI, podstawową przemianę materii i stopień otyłości. Przeprowadza się także segmentalną analizę tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej, by wskazać różnice w ich występowaniu w różnych obszarach ciała. Na konsultacjach zwraca się uwagę również na wskaźnik WHR, czyli stosunek talii do obwodu bioder, jeden z elementów analizowania składu tkanek.

Jak przygotować się do analizy? Należy przyjść na badanie na czczo lub dwie godziny po ostatnim posiłku. Nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny przed przeprowadzeniem pomiarów. Nie powinno się także spożywać alkoholu. Elektrody do badania BIA umieszczane są na dłoniach i stopach. Przed ich uruchomieniem trzeba zdjąć biżuterię, która mogłaby zaburzyć wyniki pomiaru.

 

Cele konsultacji w studiu modelowania ciała

Wszystkie opisane wyżej badania przeprowadza się w określonych celach. Najczęściej należy do nich chęć opracowania diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb danej osoby. Analiza składu masy ciała jest narzędziem do monitorowania efektów planu żywieniowego. Chudnąc, należy koncentrować się na utracie tkanki tłuszczowej, nie mięśniowej. Na podstawie zebranych w trakcie badań informacji można ocenić składniki diety i dobrać odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy. Konsultacja obejmuje przygotowanie listy wskazań i sporządzenie planu żywienia.

Kolejnym powodem, dla którego analiza składu masy ciała we Wrocławiu zyskuje na popularności, jest profilaktyka zdrowotna. Nadwaga, otyłość lub niedowaga wpływają na samopoczucie człowieka i kondycję jego organizmu. Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej może prowadzić do cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, zaburzeń metabolicznych i obciążenia stawów. Konsultacja przeprowadzana jest zarówno u osób, które chcą zapobiegać tym schorzeniom, jak i u klientów, u których już pojawiły się pierwsze objawy choroby. Analiza składu masy tkanek rekomendowana jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Analiza składu masy ciała we Wrocławiu

Chcesz zdrowo się odżywiać i zadbać o swoją sylwetkę? Możesz umówić się na konsultację np. we Wrocławiu. Poznaj proporcje swojej tkanki mięśniowej i tłuszczowej. Sprawdź, co możesz zrobić, by uzyskać wymarzoną wagę i wyrzeźbić brzuch, uda i inne partie ciała. Przemyśl składniki swojej diety i postaw na spersonalizowany plan żywieniowy. Do jego opracowania przyda się analiza składu masy ciała. Skontaktuj się ze specjalistą, a opowie Ci o niej więcej i doradzi, jak przygotować się do badań.

Pierwsza wizyta

Umów się na wizytę:
Możesz umówić się na wizytę poprzez Instagram, Facebook, telefonicznie lub mailowo. Wybierz najwygodniejszy dla Ciebie sposób komunikacji.

Przygotuj się na trening:

 • Ubierz się odpowiednio:
  Przynieś ze sobą jasne (najlepiej białe) leginsy lub krótkie spodenki oraz jasny top, ponieważ zapewnia to lepsze działanie technologii podczerwieni -lamp infrared. Jest to niezwykle ważne dla efektów.
 • Przygotuj się do aktywności:
  Zalecamy przyniesienie wygodnego, sportowego obuwia na zmianę oraz ręcznika.
 • Zabierz ze sobą wodę:
  Podczas wizyty będziesz musiała być dobrze nawodniona, dlatego warto mieć ze sobą butelkę wody.
Stój na masaż na Body Roll:
 • Jasny stój: białe leginsy/dresy/spodenki, biała koszulka, skarpetki.
 • odzież bez zamków, guzików
 • włosy związane
 • brak biżuterii typu zegarki, łańcuszki, bransoletki

Stój na limfodrenaż:

 • długie wygodne leginsy/dresy, koszulka z długim rękawem, skarpetki.
 • odzież bez zamków i guzików
 

Wybierz opcję wizyty:

Pierwsza wizyta może przybrać trzy różne formy, dostosowane do Twoich potrzeb:

 1. Bezpłatna konsultacja:
  – Rozmowa na temat Twoich celów i oczekiwań.
  – Krótka analiza nawyków żywieniowych, przebytych chorób.
  – Omówienie możliwości współpracy.
  – Wykluczenie przeciwwskazań zdrowotnych do zabiegów/treningów.
 2. Konsultacja z treningiem próbnym:
  – Dodatkowo do konsultacji istnieje możliwość treningu próbnego dostosowanego do Twoich możliwości.
 3. Konsultacja z analizą składu ciała:
  – Ocenimy skład Twojego ciała, co pomoże w dostosowaniu planu treningowego, do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dodatkowe informacje:
Czas trwania wizyty: Oceniamy, że wizyta może trwać około 30-60 minut, ale możemy dostosować ją do Twojego tempa.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę. Jesteśmy gotowi pomóc Ci osiągnąć Twój cel sylwetkowy!